My Community
Duyurular: Gimp derslerinden öğrendiğiniz çalışmaları formumuzda yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 24, 2017, 12:15:10 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çıpalama Sorunu  (Okunma Sayısı 1330 defa)
Gorkem
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 03, 2015, 11:23:55 ÖÖ »

Arkadaşlar merhaba. Ben basit broşürler hazırlamak için gimp 2.8 kullanıyorum. Ama şöyle bir sıkıntım var; Mesala çalışma sayfama bir fotoğraf kopyalayıp herhangi bir yere taşıyorum, ardından başka bir fotoğraf kopyalayıp onu da taşıyorum. Daha sonra ilk fotoğrafın yerini değiştirmek istediğimde bunu yapmıyor. Bütün sayfanın yerini değiştiriyor.

Yani ben fotoğrafların, açmış olduğum sayfayada çalışmam bitene kadar çıpalanmasını istemiyorum. Böylece istediğim anda istediğim fotoğrafların yerini değiştirebilirim. Bu çıpalama işinden nasıl kurtulabilirim? Beni aydınlatabilecek var mı acaba? Ney Ney
Tukant
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 08, 2015, 11:02:21 ÖÖ »

Bende yeniyim ama sanırım çıpalama katmanını sağ tık ile seç, sonra onu yeni katmana dönüştür de. Katmanlar üzerinde çalışırsan, katmana tıkla Shift tuşuna basılı tutarak sadece seçmiş olduğun katmanı taşıyarak hareket ettire biliyorsun. Shift tuşuna basılı tutmaz isen yakaladığı katmanı sahne olarak taşıyor yada hareket ettiriyor direk. Eğer sorunu yanlış anlamış isem formda sanırım bu konu hakkında yardımcı olabilecek insanlar vardır...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo