My Community
Duyurular: Makalelerinizi gönderin isminizle yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 24, 2017, 10:22:01 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Noktalı Çizgi  (Okunma Sayısı 3037 defa)
Mirmelek
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 27, 2012, 12:38:05 ÖS »

Hazır bir resmin üzerine noktalı çizgiyi nasıl çizebilirim? Örneğin dikdörtgen kutu çiziminin dış kenarlarını noktalı yapmak istiyorum...
Bilen var mı?

Teşekkürler...
kral
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2012, 12:20:57 ÖS »

farklı şekillerde yapabilirsin

1)en kısa yolu şöyle:paths tool u seç(kare çizim çin kare seçim aracı daha iyi olur)çizgiyi çiz,sonra düzenle menüsünden stroke path ı seç oradan çizgi biçimi olan yere tıkla ve dash prest yazn yere tıklarsan orada çizgi biçimleri var onlardan birini seç sonra düzenle menüsünden seçimi darbele de.bu kadar basit.olay bitmiştir.

2)kalem yada fırçayı (pencil tool,paint brush tool)alıp önce resme tıkla sonra shiftle birlikte küçük küçük çizgiler çiz.Çizgilerin ince yada kalın olması için scale ayarı var.shift tuşu düzgün çizgi çizmeni sağlayacaktır.çizgi aralığının eşit olmasını istiyorsan görünüm menüsünden ızgarayı(grid) tıkla referans çizgileri eklenmiş olur.
3)başka türlü bir de şunu dene istersen.kare seçim aracını al(dikdörtgenin etrafı için) dikdörtgeni içine alack şekilde seç ,seçimi darbele de.sonra yine ızgara kullan.aralıklar eşit olacak şekilde kalemle çizmeye(kesmeye)başla.ızgara aralıkları eşit çizmene yarayacaktır.
4)fırça ile çiz.fırça hazırlamayı biliyorsan eğer bir dikey bir de yatay çizgi fırçası hazırla,bilgisayardan c'de bulunan gimp brush klasörüne at.gimpi aç fırçanın boyutunu ayarla,mouse ile aralıklı bir şekilde tıkla(grid işine yarayacaktır)

benim bildiklerim bunlar.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2012, 12:51:17 ÖS Gönderen: sibernetikçi » Logged
kral
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2012, 12:54:34 ÖS »

bu görseli hazırladım.böyle daha iyi anlarsın.ben kare seçim aracını kullandım.düz çizgi çizmek için path toolu kullanabilirsin.

« Son Düzenleme: Aralık 28, 2012, 12:56:19 ÖS Gönderen: sibernetikçi » Logged
Mirmelek
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2012, 11:16:11 ÖÖ »

Ne kadar kolaymış,çok teşekkürler @sibernetikçi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo