My Community
Duyurular: Gimp derslerinden öğrendiğiniz çalışmaları formumuzda yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 22, 2017, 06:57:31 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: yeni ve tecrübesiz biri daha. yardım lütfen  (Okunma Sayısı 8067 defa)
aBurcubur
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 13, 2012, 03:55:08 ÖS »

arkadaşlar öncelikle merhaba. sabah oturdum gimt kurdum. öncesinde windows kullanıcısıydım ve photoshop kullanıyordum simdi lubuntu kurulu pcde kafam rahat:) ee birde gimt denemesem olmazdı demi. bu site harika olmuş öncelikle bi çok şeyi inceledim malum photoshop yatkınlığından dolayı biraz sabırsızca oldu galiba bi iki bişey yapayım dedim..
bi sayfa açtım üstüne katman açtım (layer layer çalışmak faydalı malum) sonra bi mini cooper logosunu temizledim ve bu katmana almaya çalışıyorum ama yapamıyorum sadece olan sayfasında hareket ediyor. işemi taşıma aracıyla yapıyorum ee nerde yanlış yapıyorum yardım eder misiniz?
aBurcubur
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2012, 04:25:06 ÖS »

kimse yok muuu?
kral
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 14, 2012, 11:04:56 ÖÖ »

Sorunu ben şöyle anladım:Siz yaptığınız çalışmayı yeni katmana atamıyorsunuz galiba.Kopyala/yeni katman/yapıştır(katman seçili olacak).Anlamadığım siz katmanda mı düzenlediniz yoksa orijinali üzerinde mi düzenleme yaptınız?
aBurcubur
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 14, 2012, 03:27:15 ÖS »

kimse yok muuu?

şöyle anlatayım ben iki farklı sayfayı açıyorum ve birindekini diğerine taşıyamıyorum.
bide backroundu katmana çeviremiyormuyuz. mesela photoshopta çift tıklayınca sayfa direk layer oluyordu.
kral
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 16, 2012, 06:25:41 ÖS »

A be canım kardeşim(bacım),sen photoshop kullanmışsın tamam bu iyi bir şey.Aslında mantık aynı fakat bu gimp olduğu için sen gimpe göre hareket edeceksin.Photoshopla yaptıklarını bir kenara koy.Sen bir foto düzenledin bu fotoyu:kopyala/yeni katman ve yapıştır.Yeni sayfada da durum aynı:kopyala /yenisafa ve yapıştır.Bu iş nasıl bu kadar zor oluyor anlayamadım.Ubuntuda farklı mı olur onu bilemem.Sen kopyala yapıştır olmazsa gimp(xcf)dosysını buraya ekle de bakalım neymiş sorun.
hdenizcakir
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 14, 2013, 11:53:22 ÖÖ »

arkadaşlar merhaba,

gimp ile yazı veya resime nasıl link verebilirim? hangi formatta kaydedersem (jpg,pdf,..?) üzerine geldiğinde ve tıklanıldığında farklı pencerede vermiş olduğum adres web browserda açılmaya başlar? bir türlü beceremedim. bir yazıyı tıklayıp süzgeclerden web açılırından görüntü eşlemini seçiyorum. açılan ekranda bölümleri doldurdum ancak dosyayı içine değil farklı bir şekilde kaydediyor? bir türlü beceremedim. Nasıl bu işlemi yapabilirim?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo