My Community
Duyurular: Makalelerinizi gönderin isminizle yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 23, 2017, 11:59:20 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gimp Photoshop farkı :)  (Okunma Sayısı 5223 defa)
silverw
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 06, 2012, 01:01:05 ÖS »

Merhaba arkadaşlar ben photoshop kullanıcısıyım fakat gimp'i dene dediler tamamen aynı dediler bende 2 resmi gimp'te ve photoshopta yaptım farkı siz görün

Orjinal resim bu

Gimp'te yapılmış resim

Photoshop'ta yapılmış resim

Etiket atmama gerek yok tamamen benim yapımımdır saygılarımla..
kral
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2012, 04:10:07 ÖS »

Picassa ve gimple ile çok daha kalitelisi yapılabilir hem de bir iki tuşla. Healing tool ve smudge tool ayrıca yüz rengini renk alıcıyla yani color picker tool ile almanız gerekiyor hepsi bu.Klasik fotoğrafçılık.siz demek ki iyi yapamamışsınız ???Ayrıca yüzün çok pürüzsüz olması da insanı ruh gibi gösteriyor.Soluk benizli olmuş fotoğraftaki ablalar.Çok fazla flu olmuşlar.Gimp ile photoshop arasındaki fark buysa sorun değil bence.kusurlar düzeltilebilir.Gimpte ya da psde bir şeyi farklı yollardan yapabilirsin.Önemli olan sonuca gitmek gerisi hikaye.Haklısınız gimple ps arasında çok fark var.Ben bir örnek vereyim:bu boyutta ve bu işi  gimp kadar iyi yapan başka program yok.Ps çok hantal bir program hem de çok pahalı.ben cs3 ve corel de kullandım.deneme amaçlı belli bir süre uğraştım ama gimple tanışınca vazgeçtim.Bence photoshopun saltanatı sona erdi.Ölümüne gimp...
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2012, 04:44:38 ÖS Gönderen: sibernetikçi » Logged
kral
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2012, 05:01:09 ÖS »

sadece örnek olsun diye yaptım.Çok fazla üzerinde durmadım sadece yüz kısmını düzelttim.
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2012, 05:03:03 ÖS Gönderen: sibernetikçi » Logged
silverw
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2012, 05:46:48 ÖS »

valla hayran kaldım biraz uğraşayım ozaman

Paşam benim verdiğim orjinal fotograf'ı yap ben gimpten vaz geçmem
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2012, 05:54:51 ÖS Gönderen: silverw » Logged
kral
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 07, 2012, 05:01:16 ÖS »

biraz uğraşıp yeniden dene bir bak sonuç nasıl oluyor.Bu arada gimp ailesine hoş geldin.
maho75
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 10, 2012, 03:54:16 ÖÖ »

Guzel çalışmalarda benim önerim photoshop ile gimp arasında kalmışsaniz ve bilgisayariniz photoshopu kullanabilecek kadar iyiyse photoshop u öğrenin derim çünkü piyasada para eden ve bilinmesi degerli olan program photoshop hiç kimse bilmedigi programı bilen bir kişiye guvenmiyor kaldıki photoshop bilene bile artık yap birşeyde gorelim diyorlar admin ler ve diğer kullanıcılar bana kıza bilirler ama gerçek bu

LÜTFEN GÖRÜNTÜLEDİĞİNİZ ÇASLIŞMALARA EN AZ 1 YORUM YAPIN...EMEGE SAYGI!!!!!!!!
kral
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 10, 2012, 09:40:11 ÖÖ »

Gimp'in farkı burada zaten.Psyi ya da diğer çok tutulmuş programalrı kullananlar genel olarak bu işi para için yapıyor.Tabi bir de moda olmaları da etkili.Gimp sadece gimp olduğu için sevilir
maho75
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 16, 2012, 10:43:25 ÖS »

gimp i de sev de photoshop ile gimp arasında kalırsan photoshop u öğren sonra gimp i gimp milletin gözünde değerli değil bişi biliyorum demek istiyorsan photoshop bana gülen çok olduda yaptıklarımı görünce ağladılar ama gimp in adı yok işte

LÜTFEN GÖRÜNTÜLEDİĞİNİZ ÇASLIŞMALARA EN AZ 1 YORUM YAPIN...EMEGE SAYGI!!!!!!!!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo