My Community
Duyurular: Gimp derslerinden öğrendiğiniz çalışmaları formumuzda yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 22, 2017, 06:55:07 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: web tasarım için slidebar nasıl yapılır?  (Okunma Sayısı 2491 defa)
veli33
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 16, 2011, 04:38:45 ÖS »

Merhabalar linux a tamemen geçtiğim için artık ps yide unuttuk gerçi tam ps yi de bilmiyordum ama kanaklarla filan bir şeyler çıkarıyorduk gimpte örnek resimdeki gibi bir silide bar nasıl çizilir örnek bir ders bulamadım bir türlü

resim:

o siyah şerit dışında kurcaladım ama yapamadım birtürlü blent tool filan kullanmam gerek sanırım
maydin95
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Nisan 17, 2011, 07:12:14 ÖS »

Bununla ilgili Photoshop dersi varsa gösterseniz. Nasıl yapıldığını görürsem bir şeyler söyleyebilirim.

Ancak siz tam olarak neyin çizimini istiyorsunuz söyler misiniz?

There is a no in every job.
veli33
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Nisan 20, 2011, 08:03:24 ÖÖ »

web tasarım için çizim yapmam gerekiyordu ama yabancı kaynaklarda ufak tefek birşeyler ortaya çıkartmaya başladım fakat bu gimpte anlamadığım birşey var 3 renkli blend tool yapamadım bir türlü iki renkli yaptım mesela gıri ile başlayıp ortası beyaz tekrar gıri ile biten blend tool nasıl yapılır?
maydin95
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Nisan 20, 2011, 06:39:04 ÖS »

Anladım. Bunun için renkleri elle düzenlemeniz gerekiyor sanırım. Türkçe çevirisine göre anlatacağım için %100 Türkçe çevirisini yüklerseniz sevinirim. Şöyle:
1) Harmanlama aracındaki Renk Geçişi kutusunu açıyoruz. Orada farklı renk geçişleri vardır.
2) Sağ en altta "Renk geçişi seçim kutusunu aç"a basıyoruz. Sağ tarafta sekme olarak belirmesi lazım.
3) "Yeni Renk Geçişi"ne basıyoruz.
4) Yeni bir pencere açılacak. Orada renkleri görebilirsiniz. Öntanımlı olarak solda ve sağda iki siyah, orada bir beyaz ok çizgisi vardır. Siyah oklar renkleri, beyaz ok derecesini gösterir.
5) Sağ tıkladığınızda "Kesimi Orta Noktadan Ayır" diyerek bir renk daha ekleyebilirsiniz. Eğer birden fazla olmasını istiyorsanız "Kesimi Bir Örnek Olarak Ayır"a basın.
6) Hangi rengi seçecekseniz ona tıklayın. Tıkladığınızda iki siyah ok arası vurgulanacaktır.
7) Daha sonra sağ tık yapın ve sol renk tipi ve sağ renk tipinden rengi belirleyin.

İncelemek isterseniz diğer renk geçişlerini düzenle diyebilirsiniz.

There is a no in every job.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo