My Community
Duyurular: Gimp derslerinden öğrendiğiniz çalışmaları formumuzda yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 19, 2017, 07:35:37 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: kaligrafik yazı kenarlarını düzeltme  (Okunma Sayısı 2753 defa)
memory
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 10, 2011, 02:19:56 ÖS »

selamlar.
kesik uçlu fırça ve mouse ile kaligrafik yazılar yazıyorum. Yalınız harflerin kenarları kesik kesik oluyor. ve çok kötü duruyor . Harf kenarlarını nasıl düzeltip keskinleştirebilirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürlerimle
admin
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2011, 02:56:55 ÖS »

Merhaba. Hoş geldiniz. Sanıyorum zoom yapıldığı zaman harf kenarlarındaki kesiklerden bahsediyorsunuz. Bu konuda bir çok yöntem olabilir. Benim ilk aklıma gelen yazılara sharpen - blur tarzı efekt uygulanırsa kenarlardaki kesikler daha soft görünüm kazanır ve zoom out yaptığınızda kalite daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Tabi bu cevabı size denemden verdim. Başka bir yol aklıma gelirse paylaşacağım.

Gimp:
Hayal Gücünüzün Gerçek Dünyadaki Görünüşü. [Real-world view of your imagination]
Güneş enerjisi dükkanı = http://elektrosolar.blogspot.com
Android Program Depo = http://www.apkbuy.com
memory
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 11, 2011, 08:15:48 ÖÖ »

hoşbulduk . teşekkürler ilginize. Başka baktığım bir yerde corel drawda outline komutu ile bi düzeltme yoluna gitmişler. gimpte böyle bir seçeneğim varmı teşekkürler. Çok yeniyim . fazlada vaktinizi almak istemiyorum . Şimdiden teşekkürlerimle
maydin95
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2011, 07:53:55 ÖS »

Corel Draw bildiğim kadarıyla vektöri bir yazılım. Ondan dolayı ondaki seçeneğin olacağını zannetmiyorum. Eğer hat sanatı ile yazmak istiyorsanız Inkscape'yi deneyin bence. Vektörî olduğu için daha çok verim alırsınız gibime geliyor.

Ayrıca bir resim alsak tam anlayamadım ne demek istediğinizi.

There is a no in every job.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo