My Community
Duyurular: Gimp derslerinden öğrendiğiniz çalışmaları formumuzda yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 24, 2017, 12:09:53 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Melek [photo manipulation]  (Okunma Sayısı 2728 defa)
kyva
Newbie
*

ubuntu 10.10

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 29, 2010, 10:59:10 ÖS »

Arkadaşlar yeni melek foto manipülasyonum, acemilikler var ama umarım beğenirsiniz.

« Son Düzenleme: Eylül 29, 2010, 11:45:11 ÖS Gönderen: kyva » Logged
admin
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ekim 03, 2010, 09:04:07 ÖS »

Güzel çalışma. Resim olarak, tam ilkokul defter kapağı olacak bir resim çalışması..

Gimp:
Hayal Gücünüzün Gerçek Dünyadaki Görünüşü. [Real-world view of your imagination]
Güneş enerjisi dükkanı = http://elektrosolar.blogspot.com
Android Program Depo = http://www.apkbuy.com
kyva
Newbie
*

ubuntu 10.10

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 04, 2010, 11:34:51 ÖS »

Çalışmam hakkında  küçük bir resimli ders hazırladım:

İlk olarak yeni bir belge açıyoruz 1600x1200 ebadında.
ardından üzerinde oynama yapacağımız kız çocuğu resmini katman olarak açıyoruz

döndürme aracıyla resmi biraz döndürüyoruz.

şimdi melek karakterimizi daha sempatik yapmak için gözlerini büyütüyoruz.ilk olarak göz alanını seçili yapıp kopyalayıp açtığımız yeni katmana yapıştırıyoruz.

gözümüzün kenarlarını yumuşak kenarlı bir silgiyle siliyoruz

aynı işlemleri diğer göz içinde uyguluyoruz

ve dudaklarıda yine aynı işlemlerle büyütüyoruz

şimdi gözleri biraz daha renklendirelim, yeni bir katman açıyoruz ve gözlerimize vermek istediğimiz rengi seçip yumuşak kenarlı fırçamızla göz merceğinin üstünü boyuyoruz, ardında katman kipini "çoklandır" olarak seçiyoruz,ve saydamsızlığıda isteğimize göre biraz düşürüyoruz.
kenarlara taşan yerleri yumuşak uçlu silgimizle silmeyi de ihmal etmiyoruz.

aynı yöntemle saçlarımızı biraz daha sarartıyoruz

ve yine aynı yöntemle yanaklarıda biraz kızartıyoruz

böylelikle yüzümüz tamam şimdi katmanlarımızı birleştirebiliriz...

sıra meleğimizin vücudunu oluşturmaya geldi.Şimdi bulduğumuz sevimli bir kız çocuğu resmini katman olarak açıyoruz

resimde kullanacağımız kısım dışındaki bölmü silebiliriz

meleğimizin yüzünü biraz küçültüp, vücut resmini biraz büyüterek birbirleriyle orantılı hale getiriyoruz

şimdi vücut kısmının parlaklık/konstrat ayarlarıyla biraz oynayıp her iki resmin renklaerini uyumlu hale getiriyoruz.

Şimdi iki resmimizi birleştiriyoruz ve fazlalık olan kısımları temizliyoruz.Çalışmamda da görüleceği üzere ben bu kısmı biraz acele ve baştan sağma  yaptım ama ne kadar önem verirsek bu aşamaya resmimiz o kadar güzel olur.

şimdi meleğimizin kanatlarını takalım.ben beyaz kanat bulamadım o yüzden bulduğum siyah bir kanadı kullanıp, renk ayarlarından "tersine çevir" seçeneğiyle beyaza dönderdim.

kanat resmimizin kenarlarını ayıklayıp istediğimz boyuta getirip resmimize ekliyoruz

şimdi resmimizdeki fazlalık kısımları tamamen temizleyelim, ama gördüğünüz gibi sağ ayak  yaprakların arasında olduğu için yarım görünüyor.Bunun için sol ayaktaki ayakkabıyı kopyalayıp biraz döndürerek sağ ayağa monte ediyoruz.

evet artık ayaklarımızda hazır

şimdi meleğimize havada duruyormuş imajı vermek için basit bir gölge yapıyoruz, bunu için  yeni bir katman açıp elips aracımızla bir daire oluşturup gri bir renkle dolduruyoruz. ardından dairemizi gaussian blur ile bulanıklaştırıp saydamsızlığını düşürüyoruz...

devamı gelecek...
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2010, 12:23:17 ÖÖ Gönderen: kyva » Logged
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Kasım 06, 2010, 07:30:16 ÖS »

Güzel çalışma. Dersi tamamaladığınızda sitede de yayına alalım.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo