My Community
Duyurular: Gimp derslerinden öğrendiğiniz çalışmaları formumuzda yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 24, 2017, 12:07:30 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gimp Eğitimi  (Okunma Sayısı 9325 defa)
maydin95
Moderator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 07, 2010, 06:36:54 ÖÖ »

Burada Eğitim için açtığım başlıkların listesini göreceksiniz. Bu başlık sabitlenirse sevinirim diğerlerine gerek yok. Yazılar bittikten sonra sanal dergi olarak yayımlamayı düşünüyorum. Açtığım başlıklar hakkında eksiklerimi bildirirseniz sevinirim. Saygılar...

1) Arayüz ve Rıhtımların Özelleştirilmesi
2) Sekmeler
   2.1) Dosya
   2.2) Düzenle
   2.3) Seçim
   2.4) Görünüm
   2.5) Görüntü
   2.6) Katman
   2.7) Renkler
   2.8 ) Araçlar
   2.9) Süzgeçler
   2.10) Pencereler
   2.11) Yardım
3) Araç Kutusu
4) Rıhtımlar
5) Süzgeçler
   5.1) Bulanıklaştırma
   5.2) Arttırma
   5.3) Bozulma
   5.4) Işık ve Gölge
   5.5) Gürültü
   5.6) Kenar  Tanıma
   5.7) Genel
   5.8 ) Birleştirme
   5.9) Sanatsal
   5.10) Süsleme
   5.11) Eşlem
   5.12) Tarama
   5.13) Web
   5.14) Canlandırma

Üstüne tıklayamadıklarınız henüz yazılmamış olanlardır en kısa zamanda ekleyeceğiz.
« Son Düzenleme: Eylül 16, 2010, 03:22:41 ÖS Gönderen: admin » Logged

There is a no in every job.
msen63
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 07, 2010, 08:40:04 ÖÖ »

Merhaba, "birleştirme" konusunu işlemenizi bekliyorum. İki ayrı portreyi birleştirmek,tek resme dönüştürmek istiyorum ancak başaramadım. Bu konuya öncelik verirseniz sevinirim...

Mustafa ŞEN
msen63
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 08, 2010, 08:35:12 ÖÖ »

Tekrar merhaba, aynı konuda bu kez başarmış biri olarak yazıyorum: Dün isteğimi belirttikten sonra bir deneme daha yaptım, yaklaşık 2 saat süren bir uğraşıdan sonra nihayet iki resmi tek çerçeve içine yapıştırabildim. Daha önceki denemelerimde küçük boyutlu resmi büyük olanla eşitlemeyi başaramıyordum. Aynı boyda iki resim elde ettikten sonra da "depth merge" filtresini kullanarak kolayca sonuca ulaştım. Artık bundan sonrası rötuş yaparak daha gerçekçi "montajlar" yapmak olacak ve bu çalışmaya da başlamış buluyorum... Saygılar, iyi çalışmalar...

Mustafa ŞEN
admin
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Eylül 16, 2010, 03:18:37 ÖS »

Yaptığın örnekleri burada da paylaşmanı bekliyoruz.

Gimp:
Hayal Gücünüzün Gerçek Dünyadaki Görünüşü. [Real-world view of your imagination]
Güneş enerjisi dükkanı = http://elektrosolar.blogspot.com
Android Program Depo = http://www.apkbuy.com
teknikhavaci
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 09, 2013, 01:44:11 ÖS »

Emeği geçenlere teşekkür edebilmek için bir yer aradım, ama bulamadım dolayısı ile burayı uygun gördüm. Bu konuya yeni merak sarmış bir kişi olarak sitenizin çok faydasını gördüm.Herkesin ellerine sağlık. Arada eğitimci ve bilgiyi paylaşmak isteyen arkadaşların hevesini kırabilecek bazı saçma yorumlar olmuş ama sanırım bu onları etkilemeyecektir. Maalesef toplum olarak birşey üretmeyip, üreteni çok güzel eleştiren bir hal aldık. Derslerinizi merakla takip edeceğim, çok teşekkürler...

Haksızlıklar karşısında susan, dilsiz şeytandır.
admin
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Mart 12, 2013, 06:59:20 ÖÖ »

Emeği geçenlere teşekkür edebilmek için bir yer aradım, ama bulamadım dolayısı ile burayı uygun gördüm. Bu konuya yeni merak sarmış bir kişi olarak sitenizin çok faydasını gördüm.Herkesin ellerine sağlık. Arada eğitimci ve bilgiyi paylaşmak isteyen arkadaşların hevesini kırabilecek bazı saçma yorumlar olmuş ama sanırım bu onları etkilemeyecektir. Maalesef toplum olarak birşey üretmeyip, üreteni çok güzel eleştiren bir hal aldık. Derslerinizi merakla takip edeceğim, çok teşekkürler...

Temenniniz için teşekkürler. Bu tarz siteler ve konular kişilerin desteği ile ile yürüyebiliyor.

Gimp:
Hayal Gücünüzün Gerçek Dünyadaki Görünüşü. [Real-world view of your imagination]
Güneş enerjisi dükkanı = http://elektrosolar.blogspot.com
Android Program Depo = http://www.apkbuy.com
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo