My Community
Duyurular: Makalelerinizi gönderin isminizle yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 24, 2017, 12:08:53 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Pen Aracı  (Okunma Sayısı 1739 defa)
suvari_mertkan
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 21, 2010, 06:23:14 ÖS »

Öncelikler herkese selam ilk konu başlığım.. Photoshop ve vektör tabanlı yazılımlarla aram iyidir ancak Gimpte bunu bulmadım.. tek bir sorum var.. Pen Aracını kullanılırken her seferinde bir point bırakılırken bir eğim verilir, bliyorsunuz. photshopta alt tuşuna basıp pointin üzene tıklandığında ikinci eğim silinir. Gimpte bunu nasıl yapıyoruz.. Bir yol buldum ama bu kullanış açısından biraz zahmetli oluyor; çizgiyi çiziyorum ardından pointin eğimini ctrl tuşu ile içine sürüklüyorum.. Ufak tefek işlerde sorun değil ancak diyelim ki bir karakalem çizim olsun yada bir kopyayı temize çekmek detaylı bir işte sürekli bunu yapmak adamı yorar en azından beni yordu.. Kolay gelsin  Kahkaha
maydin95
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 21, 2010, 09:46:15 ÖS »

Giriş ve çıkış eğimi vardır bir noktada. Siz onların birini silmek istiyorsunuz bir bakayım. İnkscape de denediniz mi. O vektörel çizim yazılımıdır.

There is a no in every job.
suvari_mertkan
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 26, 2010, 06:15:42 ÖS »

ben gimp te soruyorum zaten inkscape yi merak etse öyle sorarım değil mi? neyse boşver
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo