My Community
Duyurular: Makalelerinizi gönderin isminizle yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 23, 2017, 11:40:56 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: logo tasarımı  (Okunma Sayısı 2091 defa)
canayakin
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Haziran 11, 2010, 06:24:58 ÖS »

meraba eklentide olduğu gibi logo tasarımı yapmak istiyorum yanlız daha düzgün ve yazı içi ve dışını renklendirmek istiyorum.nasıl yapabilirim bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

* logo tasr.png (3.74 KB, 700x200 - Görüntüleme: 313 kez.)
maydin95
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2010, 08:02:57 ÖS »

Dostum genelde logo tasarımı vs. yapılırken İnkscape gibi nokta tabanlı (vektör) uygulamalar kullanılır. Ama eğer Gimp'te bunu yapmak istiyorsanız yol aracını kullanın. Yol aracını kullanmayı tam anlamıyla öğrenmek biraz çalışma ister onu söyleyeyim. Neyse ben küçük bir bilgi ve bir örnek vereyim.

Yol Aracını seçtikten sonra araç kutusunun altında Tasarım, Düzenle ve Taşı adlı üç seçenek çıkar.

Onun altında Çok Köşeli adlı bir seçenek vardır. Onu seçtiğiniz zaman noktalar arasındaki eğimi ayarlayamazsınız. Fakat seçili değilken çizgi eğimi ayarlayabilirsiniz.

Tasarım:  Bu seçili iken noktalara tıkladığınızda iki çubuk görürsünüz. Bunlar noktaya geliş ve noktadan çıkış çizgisinin eğim oranını ayarlamanızı sağlar. Eğer noktayı ilk defa koyuyorsanız basılı tutarak yine eğimi ayarlayabilirsiniz. Fakat bundan sonra sonraki noktayı koyduğunuzda kendiliğinden aradaki çizginin eğimini ayarlayacaktır. Eğer noktayı koyarken (basılı tutmayarak) eğim oluşturmazsanız sonraki nokta koyuşunuzdaki arayı düz bir çizgiyle doldurur. Ayrıca herhangi bir noktayı seçerek taşıyabilirsiniz.

Düzenle:  Bu kipte ise seçili bir noktanın giriş ve çıkışındaki eğim değerlerini ayarlayabilirsiniz ya da son nokta ile baş noktayı birleştirebilirsiniz.

Taşı:  Yollardaki tüm noktaları yani o yolu taşımayı sağlar.

En son olarak altındaki "yolu darbele" ile yolun üstünü bir çizgiyle doldurabilirsiniz.

Benim yaptığım örnek:

There is a no in every job.
canayakin
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2010, 10:34:03 ÖÖ »

tşekkür ederim. dediğin gibi tecrübe edindikten sonra yapabilececeğim bişey.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo