My Community
Duyurular: Makalelerinizi gönderin isminizle yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 24, 2017, 12:14:55 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Akıllı Dolgu kullanarak yaptığım çalışma  (Okunma Sayısı 4782 defa)
maydin95
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 25, 2010, 06:32:10 ÖS »

Özgün hali.

Yeni hali. Ağacın arkasıyla çok uğraştım ama bu kadar oldu.

Bunu ilk önce Akıllı dolgu (resynthesize) kullanarak ön etki verdim. Sonra düzenledim. Şunu söyleyeyim aynı yeri birden fazla dolguladığım oldu.

There is a no in every job.
faati
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2010, 12:46:51 ÖS »

Güzel olmuş. Aynı resmi indirip bende deniycem.
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2010, 12:52:47 ÖS Gönderen: faati » Logged
maydin95
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 27, 2010, 05:31:40 ÖS »

Doğrudan dolgu işe yaramıyor. İlk olarak ağacı siliyor. Sonra bazı yerleri yapıyorsun dolguyu. En sonunda da düzenliyorsun. Eğer dolgu yapacağın yerde iki katman var ise (hava ve toprağı iki katman sayıyorum. Yol ve toprak o da farklı katmanlardır) karıştırıyor. Ama tek katman orasında ise sorunsuzca onarıyor. Mesela seramiklerin veya fayansların arasındaki bir halıyı seçip akıllı dolgu uygularsanız o zaman sorunsuzca olur.

cafer
Jr. Member
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 28, 2010, 01:06:13 ÖS »

Betiği ben windows'ta yükleyemedim ancak, görüntülü bir ders hazırlarsanız çok güzel olur aslında...Hem biz görmüş oluruz, nasıl çalışıyor bu betik..

Esenlikler !
maydin95
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 28, 2010, 03:39:54 ÖS »

Faati'nin yorumu var haberler sayfasında. Oradan Windowsa nasıl kurulduğu anlatılıyor.

Ensar KOLAKAN
Full Member

Ensar

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Haziran 01, 2010, 02:12:05 ÖS »

biraz daha güzel yapabilirdin ama yinede ellerine sağlık
cafer
Jr. Member
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Haziran 01, 2010, 03:52:45 ÖS »

biraz daha güzel yapabilirdin ama yinede ellerine sağlık

Biraz daha mı ? Daha güzel nasıl olabilir ki
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Haziran 01, 2010, 08:19:39 ÖS »

güzel çalışma.

ayrıca ufak bir not; akıllı dolgu eklentisine gerek kalmadan sadece clone aracı ile de benzer bir görüntü elde edilebilir.
maydin95
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Haziran 03, 2010, 06:27:25 ÖS »

Clone aracı herhangi bir yeri fırça olarak kaydetmemizi sağlamıyor muydu. O aracı bazı katlarda ve desen dolgusu için kullanabiliriz.

Neyse de şu ağacın arkasında gökyüzünde bir renk uyumsuzluğu var bu nasıl düzeltilebilir ki?

İvme Pardusta çalışıyor mu bu süzgeç. Ayrıca galiba betik değil bu. Betikleri açınca üstünde Script-fu: Betik_adı şeklinde idi ama bu plug-in galiba yani süzgeç.

ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Haziran 03, 2010, 07:06:40 ÖS »

Clone aracı herhangi bir yeri fırça olarak kaydetmemizi sağlamıyor muydu. O aracı bazı katlarda ve desen dolgusu için kullanabiliriz.

Akıllı dolgu aracının mantığı seçili bölge içeriğini seçim dışındaki en yakın piksellerle doldurmaktır. Clone aracı da bu mantıkla çalıştığı için ( bölgeyi kopyala ve fırça ile bu kopyayı kullanarak istene yere dolgu yap) istenmeyen nesnelerin resimden çıkarılması için rahatlıkla kullanılabilinir. Herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan işini halletmek isteyenlere tavsiyedir.  (Bu konuda bir mini video hazırlama işini yapacaklar listeme ekledim) Ama elbette Akıllı dolgu eklentiler bütününün oldukça kullanışlı ve işi kolaylaştıran bir yanı olduğunu söylemeden geçmeyelim.

İvme Pardusta çalışıyor mu bu süzgeç. Ayrıca galiba betik değil bu. Betikleri açınca üstünde Script-fu: Betik_adı şeklinde idi ama bu plug-in galiba yani süzgeç.

Resynthesizer eklentisinin (plug-in) bir paketçinin oyun alanında olduğunu görmüştüm. Depoya eklenmediği için kurup deneme fırsatım olmadı. Sadece yapılan türlü çalışmaları inceledim.
maydin95
Sr. Member

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Haziran 06, 2010, 12:14:04 ÖS »

En kısa ders için ayın 10'unu beklemeniz gerekecek. Ayrıca farklı katlar için Smart Remove Selection eklentisini kullanıyorlar.

Ensar KOLAKAN
Full Member

Ensar

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Haziran 07, 2010, 02:22:57 ÖS »

BEN YAPABİLİRİM
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo