My Community
Duyurular: Makalelerinizi gönderin isminizle yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 23, 2017, 11:56:15 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Gimp'teki Ellipse select tool ve renctangle tool Hakkında Bir sorum Olacak  (Okunma Sayısı 2187 defa)
magie
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 06, 2009, 07:34:29 ÖS »

Arkadaşlar merhaba. Sitenin birindeki bir linke tıkladım ve bu siteye yönlendirdi. İnanın böyle bir site bulduğuma çok sevindim. İlk mesajım bu, öncelikle merhabalar. Ben photoshop ta kullandığım ama gimp te nasıl olduğunu bilmediğim bir şey soracağım. Şimdi ben 1000*1000 ebatında bir sayfa açıyorum ve ellipse select aracını tıklıyorum ve sayfamın içine bir yuvarlak çizmek istiyorum ama o yuvarlak bir türlü olmuyor. Seçtiğim yerde siyah renkle bir yuvarlan oluşturmak istiyorum ama başka bir yere tıklayınca seçim kayboluyor. içi boş bir yuvarlak oluşturmak istiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Kasım 07, 2009, 03:20:16 ÖS »

Foruma hoş geldiniz. En kolay ve hızlı yoldan bir yuvarlak çizmek istiyorsanız bunun için Gfig filtresini kullanabilirsiniz. Bu filtrenin kullanımı ile ilgili bir yazıyı özgürlükiçin e-dergi'nin 14. sayısında yazmıştım. Oradan inceleyebilirsiniz.
magie
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 07, 2009, 03:58:51 ÖS »

Dergiyi okudum da, dikkatimden kaçmış tekrar bir göz geçireyim. Teşekkürler. Sağolasın.
admin
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Kasım 08, 2009, 03:28:54 ÖS »

veyahut "Ellipse select tool" aracı ile TAM yuvarlak çizmek istiyorsanız;
"Fixed" kutusunu işaretleyip yan taraftan "Boyut" yazanı seçin ve Büyüklük yazan yere, örneğin 200-200 yazın ve daireye tıkladığnızda tam bir çember elde edeceksiniz.

Gimp:
Hayal Gücünüzün Gerçek Dünyadaki Görünüşü. [Real-world view of your imagination]
Güneş enerjisi dükkanı = http://elektrosolar.blogspot.com
Android Program Depo = http://www.apkbuy.com
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo