My Community
Duyurular: Makalelerinizi gönderin isminizle yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 24, 2017, 10:22:47 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: layerleri gruplama  (Okunma Sayısı 3164 defa)
ugur.ugur
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 30, 2009, 11:11:55 ÖS »

photoshop çalışmalarımda genelde layerleri gruplandırırım bu şekilde fazla layer ile çalışırken oldukça kolaylık sağlamış olurum kendime. gimpte bu özelliği bulamadım artı olarak psd çalışmalarımda gruplu layerler tamamen açılmış ve karışık bi halde geliyor.tek psd dosyada onlarca ürün resmini yazıları ve arkaplanları kullanırım.  gerekli olanları kapatıp gereklileri açarım ama psd dosyalarını gimpte açınca bütün layerlar açık geliyor. gruplandırma da olmadığı için işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. bu sorunları nasıl çözerim acaba? Gimp i öğrenene kadar biraz başınızı ağrıtacağım dostlar. teşekkür ederim yardımlarınız için.
ugur.ugur
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 30, 2009, 11:16:13 ÖS »

bi ekleme daha yapmak istiyorum. layerleri çoklu olarak seçemiyorum deniyorum ama olmuyor. 5 tane layeri seçip hepsini aynı hizada hafif sağa almak istesem yada büyütmek istesem teker teker mi yapmam lazım?
ugur.ugur
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 31, 2009, 09:59:17 ÖÖ »

kimse bilmiyormu? var yada yok bu kadar basit
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ağustos 31, 2009, 11:36:11 ÖÖ »

merhaba ugur.ugur,

foruma hoş geldin. Daha önce sitede verdiğim cevabı buraya aktarayım;

ilk mesajınız için;

PSD aslında photoshop çalışma dosyasıdır tıpkı GIMP yazılımında kullandığımız .XCF gibi. GIMP ile herhangi bir PSD dosyasını açabilir, içinde düzenlemeler yapabilir veya GIMP ile oluşturduğunuz bir çalışma belgesini PSD olarak kaydedebilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken nokta şudur; yüzde yüzlük bir uyum söz konusu değildir. GIMP de henüz ön tanımlı “katman grupları” ve “katman efektleri” özellikleri olmadığı için (şu an için sadece eklenti ile mümkün) PS ile oluşturulmuş bazı efektleri göremeyebilirsiniz. Bu özellikler ve çok daha fazlası GEGL'in tam entegrasyonu ile GIMP 2.8 sürümünde karşımızda olacak.

ikinci mesajınız için;

birlikte hareket ettirmek istediğiniz katmanların isimleriyle göz arasında yer alan boşluğa tıklayarak zincirleri aktif edebilir ve bu şekilde grup oluşturabilirsiniz. Ya da "katman grupları" eklentilerinden birini kurabilirsiniz.

ugur.ugur
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 31, 2009, 11:11:34 ÖS »

2.8 versiyonunu heyecanla bekliyeceğim. gimpten açıkçası bu kadar fazla özellik beklemiyordum. açık kaynak beni gerçekten çekiyor bunu anladım:) cevabınız için teşekkür ederim.
ayvuz
Jr. Member
**

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Eylül 01, 2009, 06:33:09 ÖÖ »

S.a.
ivme hocam 2.8 için kesin bir tarih var mı acaba ?

to live is to die
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Eylül 01, 2009, 04:17:41 ÖS »

Açık bir tarih vermek güç. Söz verilen tarihe yetiştirilememesi gibi bir durumla karşılaşmak istemiyor geliştiriciler. Sitemizin ana sayfasında duyurduğumuz gibi; 2.8 yolundaki ilk adım olan 2.7 geliştirici sürümü yayınlandı. Geliştiricilerin önlerinde GEGL'in GIMP'e tam eklenmesi gibi büyük bir iş var. Bu şekilde herkesin hasretle beklediği; 16 bit desteği, katman grupları, katman efektleri, CMYK desteği, tek pencere,.. gibi özellikleri GIMP'te görebileceğiz.

Tüm bunlar düşünüldüğünde 2009 içinde bunların olması zor gibi görünüyor. Ama dediğim gibi ortada bir tarih yok. Sadece gayri resmi duyumlar var.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo