My Community
Duyurular: Gimp derslerinden öğrendiğiniz çalışmaları formumuzda yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 19, 2017, 07:33:16 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hangi Betik?  (Okunma Sayısı 2017 defa)
dolunay1995
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 26, 2009, 09:45:48 ÖÖ »

http://www.skillmotion.com/video/GIMP_s ... ynthesizer adresindeki videoda hangi betik kullanılıyor? Script-Fu>Enhance>Smart remove selection yolunu kullanıyor ama "Enhance" olarak aradığımda hiçbir şeye ulaşamadım. Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?  Ney

GİMP\' li Günler...
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2009, 07:15:59 ÖS »

verdiğiniz link eksik. yalnız verdiğiniz gimp yolundan istediğiniz betiği tanıdım.  istediğiniz betiğin adı smart-remove.scm dir (yeni ismi Heal selection idi yanılmıyorsam) ama çalışması için benzer işi yapan diğer betiklerde olduğu gibi resynthesizer betiğinin de kurulu olması gerekmektedir. resynthesizer ve yazarının resmi adresi de burada. Ayrıca Gimp'in resmi eklenti ve betik sitesinde arama yaparak bu betikleri ve 2.6 sürümünde çalışabilecek son hallerini bulabilirsiniz.

Ben heal olayında araç kutusunda yer alan heal aracını tavsiye ederim. Çalışmalarınızı daha profesyonelce yapabilirsiniz. Çünkü betikler her ne kadar çalışmanızı kolaylaştırsa da bütün resimlerde istediğiniz sonucu vermeyebilir.
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2009, 07:19:35 ÖS Gönderen: ivme » Logged
dolunay1995
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 28, 2009, 03:40:10 ÖÖ »

Yardım için teşekkürler ama bir türlü yapamadım :S  Betikleri verdiğiniz siteden indirip kurdum ama öyle bir betiği göstermiyor :S

GİMP\' li Günler...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo