My Community
Duyurular: Gimp derslerinden öğrendiğiniz çalışmaları formumuzda yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 24, 2017, 10:23:08 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dönen Resim İstek  (Okunma Sayısı 3624 defa)
karaturk
Ziyaretçi
« : Mayıs 12, 2009, 12:47:04 ÖS »

Arkadaşlar bi logoyu döndürmem lazım dersteki gibi yapıyorum hatta kaydetmeden evvel resimlerin tek tek döner hallerinide görüyorum ama kaydettiğimde bir şey çıkmıyor kaçtır deniyorum dönen resim yapabilecek kimse varmı acaba ?
admin
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2009, 01:52:41 ÖS »

Kaydederken hangi formatta kaydediyorsunuz? Yani dosya ıuzantısı nedir? Dosya uzantısı gif olması gerekiyor. Yani:
dosyaadı.gif  şeklinde

Gimp:
Hayal Gücünüzün Gerçek Dünyadaki Görünüşü. [Real-world view of your imagination]
Güneş enerjisi dükkanı = http://elektrosolar.blogspot.com
Android Program Depo = http://www.apkbuy.com
karaturk
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2009, 03:52:04 ÖS »

evet gif olarak kaydediyorum anlatımda hatta animasyonlu gif diye bi seçenek vardı yanlış hatırlamıyorsam o şekilde kaydediyorum
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2009, 05:44:04 ÖS »

eğer resimlerin dönen şekillerini de görüyorsanız, 12. adımdaki “one frame per layer (replace)" seçimini yapmamış olmanız kuvvetle muhtemel.

kaydettiğiniz çalışmayı burada paylaşırsanız sorunun nereden kaynaklandığını bulabiliriz. Öteki türlü görmeden bir şey söylemek zor.
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2009, 05:47:53 ÖS Gönderen: ivme » Logged
admin
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mayıs 13, 2009, 09:30:26 ÖÖ »

Çalışmanızı satndart format olan xcf olarak kaydedin. Rapide yükleyin buraya link verin inceleyelim.

Gimp:
Hayal Gücünüzün Gerçek Dünyadaki Görünüşü. [Real-world view of your imagination]
Güneş enerjisi dükkanı = http://elektrosolar.blogspot.com
Android Program Depo = http://www.apkbuy.com
faati
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2009, 01:21:14 ÖS »

Bu soruna benzer bir sorun da bende var. Ben de dersdekileri yapıp kaydediyorum. Ama msn çalıştırmıyor. Replaceyi başka bir şey yapınca mı msn kabul ediyor?
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Mayıs 13, 2009, 07:30:05 ÖS »

Bu soruna benzer bir sorun da bende var. Ben de dersdekileri yapıp kaydediyorum. Ama msn çalıştırmıyor. Replaceyi başka bir şey yapınca mı msn kabul ediyor?

normalde çalışıyorda mı msn çalıştırmıyor ? tam anlayamadım...
faati
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mayıs 15, 2009, 12:12:33 ÖS »

Normalde çalışıyor dediğiniz şu ise: resm çift tıklayıp normal açınca çalışmıyor. Msn de kobul etmiyor.
Bu arada normal açınca derken üzerine çift tıklayınca "Windows Fotoğraf Galerisi" ile açılıyor.(malesef pardusum yok ) Ama sadece ilk katman görünüyor.
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mayıs 15, 2009, 05:34:47 ÖS »

Görsel tasarımlardaki problemleri algılamak için bahsettiğiniz çalışmayı görmekten başka şansımız yok. Örneğin geçen aylarda benzer bir .gif problemiyle karşılaşmış biraz uğraşmış ve sonrasında resmi görünce sorunu anlamış ve arkadaşımıza yardımcı olmuştuk. Ayrıca Pardus'un meseleyle ilgisi nedir ? .gif işletim sistemlerinin hepsinde çalışır.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo