My Community
Duyurular: Gimp derslerinden öğrendiğiniz çalışmaları formumuzda yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 23, 2017, 11:39:32 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Resim Ölçeklendirme  (Okunma Sayısı 7207 defa)
isimweb
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 29, 2008, 02:51:36 ÖS »

Linux'a ve özellikle Pardus' a yavaş yavaş alışmaya başladık. Aynı şekilde gimp de de ilerleme kaydederiz inşallah. Şimdi bu programla ilgili ilk sorumu sormak istiyorum izninizle.

Ben bir resmi ölçeklendirdikten sonra scale ediyorum. Resim, vermiş olduğum ölçünün değerlerine  erişiyor fakat background da herhangi bir değişim olmuyor. Şu an izlediğim yol, yeni bir resmi istediğim ölçüde oluşturmak ve düzenlemiş olduğum resmi  ctrl+c ile buraya yapıştırmak. Benim öğrenmek istediğim bu  yoldan daha kısa bir yol var mı? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
admin
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Temmuz 29, 2008, 04:49:56 ÖS »

Sorunuzu anladığım kadarı ilşe yanıtlayayım.
Resimleri ölçeklerken menüler içinde dolaşmadan kısayoldan ölçeklemek istiyorsunuz. Şöyle bir yol var:

Normalde gimp kurulduğunda belli araçların klavyeden kısa yolları vardır. Bir çoğunun yoktur. Ama kendimiz verebiilriz. Şöyle ki:
Resmi ölçeklemek için menüden "Resim->Resmi Ölçekle" diyoruz. Buna şu şekilde kısa yol atayabiliriz.
Yine menü den "Düzenle->Keyboard Shortcuts" u açarız. Çıkan pencerden "Resim" Kısmını açarız ve açılan listeden "Resmi Ölçekle" yazan ibarenin üzerine mouse ile bir kere tıklarız ve klavyeden de atamak istediğimiz kısa yol tuşlarına bikere basarız örneğin "Alt + S" tuşlarına birlikte basarak atamayı gerçekleştirmiz oluruz.

Umarım sorunuz tam olarak budur.
Mutlu Günler dilerim.

Gimp:
Hayal Gücünüzün Gerçek Dünyadaki Görünüşü. [Real-world view of your imagination]
Güneş enerjisi dükkanı = http://elektrosolar.blogspot.com
Android Program Depo = http://www.apkbuy.com
Opt
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2008, 08:40:32 ÖÖ »

Katmanı mı ölçeklendirdiğine yoksa resmi mi ölçeklendirdiğinize bir bakar mısınız? atladığınız bir yer olabilir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo