My Community
Duyurular: Gimp derslerinden öğrendiğiniz çalışmaları formumuzda yayınlayalım.

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ocak 19, 2017, 07:31:35 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: bazı araçların işleminin belirsiz ölması  (Okunma Sayısı 3719 defa)
deniz
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 18, 2008, 09:11:01 ÖÖ »

Gimp le tanışmam çok yeni oldu. Fakat gayet yararlı çalışmalar yapabildim.                                                                       Bazı araçlar için yetrli açıklamalar yok.Mesala araç kutusunda (pergel) işareti mesafa,açı belirtiyor fakat işlem  sonunda diğer işlemde gözükmüyor. Ben onu çember içine eşit çokgen kenar çizmekvb.. için kullanmağı düşüyordum . Onu kulanmanın yöntemi veya ne işe yarar.Bilen açıklarsa memnun olurum.Saygılarımla
Deniz.
admin
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Aralık 18, 2008, 11:00:04 ÖÖ »

DENİZ arkadaşımızı tebrik ediyorum 100.ü üyeye ulaştık Nice 100. üyelere..

Gimp:
Hayal Gücünüzün Gerçek Dünyadaki Görünüşü. [Real-world view of your imagination]
Güneş enerjisi dükkanı = http://elektrosolar.blogspot.com
Android Program Depo = http://www.apkbuy.com
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Aralık 18, 2008, 12:20:08 ÖS »

öncelikle aramıza hoş geldin diyoruz. bahsettiğin aracın görevi ölçümdür. ekstra bir özelliği yok. resimde seçilen iki piksel arasındaki mesafeyi ve açıyı gösterir . Resim üstünde bir noktada farenin sol tuşuna bas başka bir noktaya doğru fareyi sürükle ve bırak. Açılan bilgilendirme penceresinde seçilen noktalar arasındaki açı ve mesafe bilgileri verilir.

Tabi bunun için

ölçüm aracı seçili iken resimde görülen 2 numaralı yere bastığınızda altta açılan penceredeki "bilgi penceresini kullan" ifadesi seçili olmalıdır.

bilgi penceresinin görünümü :

deniz
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 19, 2008, 06:36:51 ÖÖ »

Hızlı cevabınıza teşekkür ederim. Bununla bağlantılı çoğunun görevini bulup kolarak kullanmama rağmen bazılarının görevleri yine belirsizliğini sürdürüyor. Tüm araç görevleri ayrıca bir liste halinde meselâ :renklendirme,alan düzenleme -ki bunları tesbit ettim- düzenlenemezmi? Ve ikinci olarak yazılar sadece düzmü yazılıyor? Eğri bir alan içine nası yazılır?  Saygılar.
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Aralık 19, 2008, 09:42:13 ÖÖ »

araç kutusundaki bazı araçlar ile ilgili bilgiye buradan ve buradan, eğri şeklinde yazı yazma ile ilgili bilgiye de buradan ulaşabilirsiniz.

ayrıca bahsettiğiniz şekilde bir sınıflandırma mevcut. Ana pencere üstünde Araçlar sekmesi altında seçim araçları, boyama araçları, dönüşüm araçları, renk araçları şeklinde sınıflandırılmış biçimde bulunuyorlar.

« Son Düzenleme: Aralık 19, 2008, 10:19:43 ÖÖ Gönderen: ivme » Logged
deniz
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 24, 2008, 11:25:27 ÖÖ »

Ulaşmak epey zor. bir defasında kazra olmuştu.  sonraki denemelerim başarısız oldu. şimdi adresini yazdım.  
      düz olmıyan alanlara metin yazmak için ilgili bir yazı buldum. metini rahatlıkla YOLLAR a sorunsuz dizdim. Fakat YOLARa döndüğümde yolları şeç komutu algılanmadı ve her defasında başarısız oldum. ve metn silinipte yolla daki metn seçilmediğinden işlem tıkandı. sorum şu acaba işlem için ayrıca bir yazılımlı gereiyor. fakat yazıda bundan bahsedilmiyor. sorun nedir.?
     ikişnciside alan şeçimleriyle ilgili birkısa çalışmam var. w.ofis 2008 e yazdım. bu da kabul edilmedi. konu hakkkında kısa bilgi verilebilirmi?
      DENİZ
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2008, 12:37:43 ÖS »

aynı konunun devamı niteliğinde bir soru olduğu için konularınızı birleştirdim. bahsettiğiniz dersin linkini üstte vermiştim. Dersin hangi basamağında nasıl bir hata ile karşılaştığınızı belirtirseniz sorunu anlamamıza yardımcı olursunuz. bol Gimp'li günler...
deniz
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ocak 07, 2009, 09:16:24 ÖÖ »

Yollara metini içi boş ve ortalıyarak dizdim. sorun yok.   Fakat sonra yollara dönüp sağ tuş basınca belirtilen " yeni yol,.............yolları seç "komut kutusu çıkmıyor. yollardaki ilgili satır karanlık ve basıncada algılamıyor. Burada bir eksik var. eğer yollar seçilebilse metinden ayrılır ve işlem devam eder. Bu kısımı izah edebilirmisiniz.Eğer yinede açıklmam yeterli degilse en iyisi bir video yararlı  olur.  Gimp araçlarını görev ve komut ayarları ve menü komutlarını incelediğim için foruma bir süre ara verdim. Bilhassa "özgürlük için/nasıl "araçları tanıma için çok yararlı. Deniz                                       
deniz
Newbie
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ocak 10, 2009, 04:45:40 ÖS »

Komutlara hakim olunca sonuca ulaşılabiliyor. Nihayet yollardaki metini seçtirebildim.  İşlem: YOLLAR/ ÇİZ /Enter    METİNİ YAZ/YOLLAR BOYUNCA/  Metin yollara dizilir.             KATMAN/METİN SEÇİMİ/ Seçmden çık/       KATMAN/ASAĞI BİRLEŞTİR/                 SEÇ/ YOLLARDAN AL/   Yollardaki metin yüzer.               DESEN/   ve DÜZENLE/ Desenle doldur/  Yollardaki metin desenlenir. Merak edenler için yazdım. Saygılar.     DENİZ         
ivme
Administrator
Sr. Member

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Ocak 10, 2009, 05:00:47 ÖS »

bilgilendirme için teşekkürler....
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
echo